Usługi hds

Garnki indukcyjne

Metoda Krakowska – skuteczna pomoc terapeutyczna dla dziecka
Zespół Aspergera – to aktualnie nagminny problem. Wiele dzieci ma kłopoty związane z prawidłowym rozwojem. Czynników warunkujących może być cała masa. Znawcy tematu nie potrafią wskazać tych najważniejszych.  Jedno jest oczywiste: takie dzieci wymagają terapii. Duże wzięcie zyskuje terapia Metodą Krakowską. Z jakich powodów?
Metoda Krakowska – walory
Opiekunowie, kiedy dowiadują się o kłopotach rozwojowych malucha są przerażeni. Oczywiście, że jest to duże zmartwienie. Po pierwszym szoku rodzice zaczynają poszukiwania odpowiedniej terapii. Wkład rodziców jest bezcenny i bezpośrednio przekłada się na pomyślność dziecka. Poszukując rodzice natrafiają na terapię Metodą Krakowską. Jest to rzeczowo pisząc dość nowa terapia. Jej projektantem jest profesor Jagoda Cieszyńska. Przez wiele lat pracowała z dziećmi słabosłyszącymi – na tym fundamencie stworzyła zasady terapii pomagającej dzieci zaburzone. Czym charakteryzuje się Metoda Krakowska?
Metoda Krakowska to wyśmienita pomoc dla dzieci z autyzmem i Aspergerem. Mnóstwo rodziców z powodzeniem ją stosuje. Metoda Krakowska to metoda całościowa. Opiera się na wspieraniu wszystkich funkcji poznawczych dziecka. Jej zadaniem jest przejście dziecka przez wszystkie etapy rozwoju, jak to się dzieje spontanicznie w przypadku dziecka zdrowego. Duże znaczenie ma nauka czytania. W związku z tym dziecko od początku uczy się czytać. Nie ma znaczenia wiek – nawet 2-letnie dzieci mogą nauczyć się czytać. Zręczność czytania ma fundamentalne znaczenie. Dzieci lepiej akceptują otaczającą je rzeczywistość, kiedy są zdolne czytać.
Terapia Metodą Krakowską rozpoczyna się od słuchania wyjątkowych nagrań za pomocą słuchawek. Ten proces jest dla niektórych bolesny, z uwagi na to, że dziecko nie chce słuchać.
Kolejna część to używanie najróżniejszych pomocy terapeutycznych stworzonych dla Metody Krakowskiej. Pomoce terapeutyczne budują w dziecku następujące umiejętności: syntezę wzrokową, pamięć sekwencyjną, wyszukiwanie różnic, logikę, umiejętność nawiązywania relacji a także mnóstwo innych. Pomoce terapeutyczne wskazane powyżej używa stopniowo. Zaliczamy do nich : gry planszowe, klocki, puzzle i inne.
Metoda Krakowska to skuteczna terapia. Warto ją szczegółowo, aby pomóc swojemu maluchowi.